box

Action Doom

Date Completed : 7/3/04
Název balíčku : Scuba Steve's: Action DooM
Soubor : action.wad
Další projekty: Ghostbusters DooM
Autor : "Scuba" Stephen Browning
Recenze : Leebigh´s Doom Blog

Popis

Akční Doom se pokouší navodit atmosféru starých 2D stříleček jako je Contra nebo Metal Slug. V "Action Doomu" nejsou tradiční zbraně ale jsou tu pouze projektily. Stejně jako v "Contra" všichni nepřátelé ale i vy máte život pouze na jeden zásah, samozřejmě mimo bossů a mini bossů

Aby hra připomínala více 2D a byla méně frustrující, nepřátelé vás nikdy nenapadnou zezadu a levely jsou zcela lineární.

Příběh (z manuálu) :

Píše se rok 2174 a Korporace UAC(Union Aerospace Corporation) je navrcholu. na vzdáleném ostrově v Mexickém zálivu, vláda Spojených Států financovala stavbu přísně tajné Laboratoře UAC 4. UAC mělo dělat práci pro vládu,která měla být skryta veřejnosti.

Původně byla základna navržena pro zkoumání nových forem života hluboko po povrchem země. Nedávno však vědci a vojenští představitelé začali experimentovat s teleportací ... do jiných dimenzí.

Používáním této nově nabyté technologie, vláda spojených států vytvořila bránu do samotného Pekla. Jako kdyby se události nemohly více zamotat, příběh nekončí.

Nyní, vědci z Laboratoře UAC 4 začali geneticky měnit démony přenesené bránou z pekla, s DNA cizinců nalezenou v místě havárie.

Již týden se nepodařilo kontaktovat Laboratoř UAC 4, a vládě zbývá jedna jediná možnost, nejelitnější vládní skupina mužů a žen známá jako I.M.P.S.E

Záleží jen na vás abyste zjistili co se stalo v tajné laboratoři UAC 4.